צלצל עכשיו! 077-7298288

בניית אתרים בקוד פתוח

בניית אתרים בקוד פתוח - רק עם אקטיבנט
20.12.18 מאת: צוות
8 דקות קריאה

בניית אתרים בקוד פתוח או בניית אתרים בוורדפרס?

רבים חושבים כי בניית אתרים בוורדפרס הנה בניית אתר בקוד סגור. כלומר תחת פלטפורמה שאי אפשר לשנות בה דבר אלא רק מזינים בה תכנים, פותחים עמודים והאפשרויות בה מוגבלות למה שהמערכת מספקת ותו לא. בניית אתרים בוורדפרס הנה בניית אתרים בקוד פתוח, רק שלעומת בניית אתר מאפס, באמצעות וורדפרס ניתן לבסס את האתר על תבנית אך כזו שניתן לשנות ולערוך כל דבר שקשור לאתר.

מהי בניית אתר בקוד פתוח?

בניית אתר בקוד פתוח הנה טכניקה לבניית אתרים שבאמצעותה ניתן לשלוט על כל אספקט באתר ושיש לנו גישה ויכולת לשנות כל פרט באתר באמצעות עריכת קוד האתר. בדרך כלל מדובר באתרים שנבנים מאפס, או על ידי מערכות פנימיות של חברה לבניית אתרים לעסקים אולם גם מערכות בינלאומיות מוכרות כמו וורדפרס למשל הנן מערכות קוד פתוח שעל אף שהן מבוססות תבנית הרי שניתן לשנות כל דבר שאנו רוצים באתר, בין אם זה להפוך את האתר למותאם לגלישה בסמארטפונים, דרך שינויי תפריטים, הוספת תוספי נגישות, שינוי צבעים ופונטים ועוד.

יתרונות בניית אתרים בקוד פתוח:

 • שליטה מלאה על כל חלק באתר.
 • ניתן לבנות את האתר מאפס בהתאם לצרכי הלקוח ובהתאם לסטנדרטיים מקצועיים ואיכותיים.
 • מתפתח – שפות תכנות חדשות, תוספים וחידושים מתפתחים לאורך הזמן ועמם אפשר להתקדם עם הטכנולוגיה ולשדרג את האתרים כל הזמן, לפתח ולקדם אותם. כך שהאופציות הנן בלתי נגמרות.
 • ניתן לפתח כל סוג אתר ללא תלות בתבנית או מגבלה מסוימת.
 • כמות עמודים בלתי מוגבלת שלא כמו בחלק ממערכות הקוד הסגור לבניית אתרים שמגבילות את כמות העמודים שאתם יכולים לפתוח באתר שלכם.

יתרונות בניית אתרים בקוד פתוח

יתרונות בניית אתרים בוורדפרס:

 • קל יותר לבנות את האתר. למעשה עם הדרכה טובה גם אתם יכולים לבנות אתר וורדפרס. יש הבדל מהותי בין אתר וורדפרס של בונה אתרים מקצועי לבין זה של מישהו שלראשונה נתקל במערכת, אולם מדובר בעבודה פשוטה יותר כביכול מתהליך של עיצוב ופיתוח אתרים מאפס.
 • בבניית אתרים בוורדפרס אינספור תבניות לבחור מבניהן המותאמות לקטגוריות שונות לאתרים, תחומים שונים, לפי הטרנדים המתקדמים בשוק ועוד.
 • אינספור פותחים של תוספים שנועדים לשדרג את האתר, חלקם בתשלום וחלקם בחינם שניתן להתקין אותם בקלות דרך המשרד האחורי של האתר.
 • ממשק ניהול מסודר ונוח שכל אחד יכול לנהל בקלות את כל חלקי האתר.
 • גמישות מוחלטת – אפשר לשנות כל דבר בתבנית כולל תבנית, מיקומים, תוספים, פונטים, גדלים, שתילת חלקות קוד ועוד.
 • מצוינת ל SEO – גוגל מאוד אוהבים אתרי וורדפרס כיוון שהקוד של אתרים מסוג זה בנוי בצורה מאוד מסודרת בדרך כלל וקל יותר למנוע החיפוש של גוגל לסרוק את האתר ולהבין במה הוא עוסק. למעשה מרבית האתרים בעולם כיום מבוססי וורדפרס ורבים מהם גם מאוד מקודמים בגוגל ולא בכדי.
 • המערכת מתעדכנת לעתים קרובות – גרסאות חדשות של וורדפרס עם שיפורים רבים יוצאת לאור לעתים קרובות. ניתן לעדכן את המערכת בקלות בלחיצת כפתור דרך ממשק הניהול.
 • תבניות מותאמות לכל סוגי האתרים: בלוגים, מגזינים, חנויות מקוונות, אתרי תדמית, דפי נחיתה ועוד.

בניית אתרים בוורדפרס

כיצד אדע אם עדיף בניית אתר בקוד פתוח לעסק שלי?

עלות בניית אתר וורדפרס תהיה מוזלת יותר בדרך כלל מבניית אתר מאפס, אולם באמצעות בניית אתר תדמיתי בקוד פתוח מאפס תוכל לבנות אתר שמתאים לחזון שלך מבלי לבסס אותו על תבנית כזו או אחרת שעוד אתרים מבוססים עליה או שתרגיש שמגבילה אותך מבחינת העיצוב. כדאי להיוועץ עם הצוות המקצועי באתר אקטיבנט בנוגע לסוג האתר המתאים ביותר עבורכם וכמובן לעשות זאת בצורה מסודרת כולל אפיון קהל היעד, העסק והאתר טרם הבחירה הסופית.

אולי יעניין אותך גם:

בניית אתרים למטפלים

בניית אתרים לתעשייה

חזרה למעלה

על מנת שנכין את ההצעה המתאימה ביותר עבורך, נשמח לפרטים נוספים: 

לפני שאנחנו יוצרים איתך קשר טלפוני בנוגע לבניית האתר הבא שלך, נשמח לקבל ממך כמה פרטים נוספים שיעזרו לנו להבין את הצרכים שלך!